четвер, 10 лютого 2022 р.

Безпека в Інтернеті

 

Безпека в інтернеті – понад усе

Радить: Галія Нігметджанова, психологиня

У більшості соціальних мереж реєстрація дозволена з 13-14 віку, але діти це роблять набагато раніше. Під час створення акаунту, розкажіть дитині про інформацію, яку вона може вказувати на своїй сторінці. Також поясніть, чому не можна публікувати фото білета зі штрих-кодом і хвалитися новою ігровою приставкою.

Навчіть дитину створювати надійні паролі і користуватися двофакторною автентифікацією. Поясніть їй, що інтернет запам’ятовує все. Будь-яка інформація може «виринути» у непотрібний момент. Потрібно вміти критично оцінювати інформацію у всесвітній павутинні, бо збрехати чи приховати правду дуже легко. Ім’я, вік і стать співбесідника у чаті можуть бути несправжні.

Пам’ятка!
1. Незнайомець може виявитись не тим, ким за себе видає, – не дівчинкою і не хлопчиком, а чоловіком, або жінкою.
2. У жодному випадку не можна погоджуватися на зустріч із незнайомцями ні в нього, ні в себе вдома.
3. Якщо ти збираєшся зустрітись із незнайомцем вперше, візьми з собою друга/ друзів і назнач зустріч в громадському місці. Обов’язково попередь батьків.
4. Не розповідай в інтернеті, де ти живеш, ким працюють твої батьки, де знаходиться ваша дача і коли ви їдете у відпустку.

Не порушуйте особисті кордони дитини

Радить: Андрій Сиденко, експерт «Лабораторії Касперського» з дитячої безпеки в інтернеті

Перша і ключова порада – розмовляйте зі своїми дітьми, запитуйте в них, що вони роблять, що шукають в інтернеті, що читають, слухають тощо. У жодному разі не можна читати особисті листування з друзями. Можна використовувати спеціальні програми для захисту пароля, наприклад, але за згодою дитини. Є програми, які закривають дитині доступ до контенту, який не підходить її віку, сайтів «для дорослих», онлайн-покеру тощо.

Пам’ятка! Що не варто розміщувати у соціальних мережах
Більшість школярів вказують свій реальний вік, пишуть номер школи і публікують фотографії, на яких добре видно інтер’єр квартири. Усе це може стати підказкою для шахраїв.
Тому у профілі соціальних мереж, листуванні у месенджерах, дописах і коментарях ніколи не повідомляйте:
1. Номер і серію документів, копії, фотографії документів – паспортів, прав, свідоцтва про народження, візи тощо;
2. Фото білетів зі штрих-кодом;
3. Точний адрес і телефон;
4. Фотографії, на яких добре видно інтер’єр квартири;
5. Велику кількість інформації про батьків чи родичів;
6. Час, коли вас не буде вдома.

Цікавтесь, що саме переглядає ваша дитина

Радить: Ілля Хломов, член правління центру «Перехрестя», клінічний психолог

Популярні блогери на платформі YouTube не завжди відповідають очікуванням батьків, як ідеальні кумири: вони вживають нецензурну лексику, неполіткоректно жартують і показують поганий приклад. Іноді вони запускають челенджі з небезпечними трюками.

Потрібно виховувати в дітях критичність, змінювати їхнє власне «я», обговорювати, що ми бачимо, висловлювати дорослу думку.

Як дитина негативно сприймала б думку дорослих, вона всеодно відіграє важливу роль, особливо, коли в сім’ї є довірливі стосунки. Важливо не лишати дитину наодинці з інтернетом. Потрібно проявляти інтерес і обговорювати. Чому дитина хоче наслідувати того чи іншого блогера? Що її в ньому вражає?

Не засуджуйте дитину, а дайте інформацію



Немає коментарів:

Дописати коментар

  17 лютого весь світ відзначає День спонтанного прояву доброти. Мета свята – заклик до прояву доброти, бути чуйним та допомагати безкорисли...